Kocour a svět

POTŘEBUJI OD VÁS pomoc. Už jste někdy vyráběli zviřeci uši nebo ocas? Příští týden jdu na zvířecí párty. S kamarádkou jdeme jako kočky - ona za leopardici a ja za Panteřici, hah. Zřejmě konečně spatří světlo světa moje latexové kalhoty (pro Dess: konečně). Líčení už mám vymyšlené a oblečení jakž takž taky. Spíš teď potřebuji vyrobit, jak jsem zmiňovala uši. Nejspíš nějak na čelence. Nechcou se mi kupovat, a taky se mi nechcou dělat z papíru. Máte nějaký tip?:)
Jinak včera jsem byla s kocourem na procházce. Je to kočka domácí (bytová) a ven se moc nedostane. Jenomže chození ven naprosto nenávidí. Když uvidí, že držím vodítko a připravuji přenosku, tak se chová pod postel a nechce vylézt. Řekla jsem stop jeho lenosti a prostě ho začnu brát na procházky, aby se přestal bát cizích lidí, aut a hlavně psů, protože z těch má největší hrůzu. Po půl hodině nehezkých pohledů a kočičích nadávek, jež jsem ignorovala nebo opětovala jsme se vrátili domů. Zbytek dne se mnou už nepromluvil.
Dnes jsem procházku opakovala. Říkala jsem si, že když ho budu brát častějc tak si zvykne. Tentokrát jsme šli na klidnější místo. Sedla jsem si do sněhu, otevřela přepravku a čekala až kocour vyleze. Alex se rozhlídl a podíval se na mě jako na pitomce a zalezl hlouběji do přepravky. Přemlouvání, domlouvání a slibování bylo k ničemu, a tak jsem přešla k razantnějšímu řešení, a to nedobrovolně ho vyndat ven. Nejdřiv to na mě zkoušel jako že mu je zima, ale potom začal očichávat věci kolem sebe a udělali jsme si pár koleček po okolí. Vše dopadlo tak, že zima nakonec byla mě místo kocourovi a do přepravky jsem ho na závěr musela - opět nedobrovolně, ovšem s překvapením - tlačit abychom mohli jít domů.
Z toho všeho jsem usoudila, že navykací kůra je na dobré cestě. Jako odměnu za statečnost a přijatelné chování dostal masovou taštičku a láskyplné hlazení. Teď tu leží na mém stole stočený do klubíčka a vypadá příjemně unaveně.

Dobrou noc

13 komentářů:

 1. no s tymi uskami..mozno keby si zobrala obycajnu celenky,,nejak to podrotikovala a okolo drotikov obmotoala latku (neviem,ci si to z tohto mojho postupu pochopila:D)

  a to mate super taketo party...joj,my len take nudne,ze skolsky ples a tak...

  OdpovědětVymazat
 2. So šitím uší alebo ocosov nemám veľké skúsenosi. Ale myslím, že si vystrihni trojuholníky z nejakej látky, zaši ich a vyplň vatou a potom ich nejak naši na čelenku. Myslím, že keď sa s tým pohráš, tak by to mohlo byť pekné. Inak ti poradiť bahužiaľ neviem.
  A tá fotka s kocúrom v prepravke je krásna. Ani sa mu nečudujem, že sa mu moc do takej zimy nechcelo. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Já myslím, že když je ušiješ z látky nebo kousku kožešiny a vycpeš a kolem obvodu vevnitř protáhneš drátkem, který omotáš kolem čelenky, jeden večer by to vydržet mohlo :) a když seženeš černý drátek nepůjde to ani vidět.

  OdpovědětVymazat
 4. no jo, je to s tím zvířectvem složitý:D to já bych svýho kocoura v životě ven nedostala:D

  OdpovědětVymazat
 5. jaaj krásné:)
  strašně se mi líbí ta poslední fotka <3
  xx

  OdpovědětVymazat
 6. Já se teda moc nedivím, že se kočka bojí psů ;):D
  A má krásný očka. A moc ti to sluší na obou fotkách.
  Jinak u těch uší... Skus obětovat nějakého plyšáka? :D

  OdpovědětVymazat
 7. legíny jsou klasický černý a po stranách jsou díry :-D
  máš supr origoš fotky! :)

  OdpovědětVymazat
 8. Ano vyráběla, ale je to už tak dávno... :D

  OdpovědětVymazat
 9. :D to je super, brat kocoura na prochazku :D my mame pouze kocky venkovni, tudiz sportovkyne, ktere dovnitr vubc nesmeji. Je pravda, ze nejsou tak ochoceny,ale zase se probehnou sami :)

  jinak ti to na vsech fotkach moc slusi :)

  OdpovědětVymazat
 10. já jsem kdysi ouška dělala z umělé kožešiny ze starého kabátu, lepila jsem ji na tvrdý papír, aby to drželo tvar a násladně přilepila na látkovou čelenku a trochu přišila... ale drželo to na častný slovo ;)
  na té poslední fotce ti to strašně moc sluší :)

  OdpovědětVymazat
 11. Nemálo jsem se zasmála při čtení tvého článku! :) Kocourka máš evidetně pěkně tvrdohlavého - ale trénink pomůže, náš kocour taky nechtěl a jak si to pak užíval! :D S kočičími uši nepradím, snad jen, že by se daly koupit v hračkářství nebo tak podobně :)

  OdpovědětVymazat
 12. aby pak ty procházky nevyžadoval nonstop :)

  OdpovědětVymazat

followers:
Instagram:
9 tis.