Some Like It Hot!

ČERNOBÍLÉ FILMY JÁ miluju. Chci vám připomenout, že dnes ve 20:00 na ČT2 dávají Some Like It Hot (Někdo to rád horké). Líbí se mi hudba a kostýmy (které mi byly inspirací na stužkovací večírek). Kromě písničky Wanna be loved by you od Marilyn Monroe film obsahuje další skvělé songy, které stojí za poslechnutí.
Pokud vás tato doba bere stejně jako mě, pak do-po-ru-ču-ji.

Pro ty co to ještě neviděli, tady je stručný obsah z ČSFD:


Slavná kombinace hudební komedie, parodie na gangsterské filmy a bláznivé crazy komedie, se odehrává v roce 1929 a jejími hrdiny jsou Joe a Jerry, dva muzikanti, kteří se na útěku před bandou gangsterů převléknou za ženy a "ukryjí" se v dívčím orchestru Sladké Zuzi odjíždějícím na turné na Floridu.Seznámí se zpěvačkou Pusinkou Kovalczykovou, do níž se Joe zamiluje, ale sami se brzy stávají, stejně jako ostatní dívky, terčem pozornosti mužů. Zatímco o Joea alias Josefinu se zajímá mladičký hotelový poslíček Bellhop, k Dafne se přilepí obstarožní a neodbytný milionář Osgood Felding. Začíná řada neuvěřitelných zápletek, záměn, omylů a vtipných dialogů s břitkými narážkami, často řádně dvojsmyslnými.

Vynikající komedie Billyho Wildera z roku 1959 se už dávno a právem zařadila do zlatého fondu filmové klasiky. Vedle neodolatelných výkonů hlavních představitelů Jacka Lemmona, Tonyho Curtise a Marilyn Monroeové vás v ní potěší také jazzová hudba Mattyho Malnecka.

Hrají: Marylin Monroe, Tony Curtis, Jack Lemmon a další

3 komentáře:

  1. Dneska koukat nemůžu :) ale dávali to u nás v Ově jako muzikál a povedlo se jim to docela :) i když tam nebyla žádná marilyn no :D

    OdpovědětVymazat
  2. kukala som to a bolo to perfektne..hlavne ta posledna veta!!!

    OdpovědětVymazat

followers:
Instagram:
9 tis.