ABYCH PRAVDU ŘEKLA, miluji Vídeň. Spolu s Budapeští a Paříží u mě Vídeň vede ze všech měst nejvíc. Dnes jsme se tam vydali s nejlepším kamarádem na výstavu Annie Leibovitz. Koná se v Kunst Haus Wien už od 30. října a měla končit 31. ledna. Ale nevěšte hlavu, pokud jste to nestihli. Pro velký úspěch se výstava prodlužuje až do 21. února, takže mate spoustu času se přijet podívat.

Jak již jsem řekla fotografie jsou vystaveny v Kunst Haus Wien. Tuto stavbu jen tak mimochodem navrhoval architekt Friedensreich Hundertwasser. Jeho stavby poznáte už na dálku. Jejich neobvyklost se vymyká všem pravidlům architektůry, ale o to tu vlastně šlo. Neuznával simetrii staveb a každého, kdo jde okolo zaujmou tyto domy svou neuvěřitelnou fasádou hýřícími všemi barvami. Nerovné linie či chaotické rozmístění prvků je naprosto v pořádku pro tyto monumenty, navíc každé okno je jiné a podlaha je z vlněná. I přesto, že za své doby byl Hundertwasser nemálo kritizován,dnes je napříkladv domě Hundertwasserhaus jeden z nejdražších nájmů v Rakousku.


Vrátím se k Annie a jejím fotografiím. V dvou patrové galerii je k vidění okolo 150 pefektně nainstalovaných snímků nafocených od roku 1990-2005. Říká se, že není celebrita, která by neprošla ateliérem Annie Leibovitz. Těchto portrétových fotografií je zde k vidění mnoho (např. Tom Cruis, Johnny Depp, Kate Moss, Demi Moore, Nicole Kidman, Bill Clinton, královna Alžběta a mnoho dalších), ale víc než na profesionální potrety se klade důraz na osobní život Annie a soukromé záležitosti. Vedle slavných osobnosti můžete tedy vidět například snímky její rodiny, zážitky z dovolené a nebo životní patnerku Annie - Susan Sontagovou.

Místo výstavy: Kunst Haus Wien
Otevírací doba: denně 10-19 h

Nezbývá než dodat, že z výstavy jsem byla nadšená a už plánuji cestu do vídeňské Albertiny na Andyho Warhola.

Přikládám fotky z cesty a ostatní snímky s Kubim vytvořené ve Vídni.
Zbožňuji větrné elektrárny


10 komentářů:

 1. Taky mám rád větrné elektrátny. Je to krása. Doufám, že je tu časem postaví taky :)
  Jinak Kunst Haus je úžasný. Moc mě mrzí, že sem ho ve Vídni neviděl naživo. No a nakonec chválím outfit vídeňačky :)

  OdpovědětVymazat
 2. Miluju Víden uplne stejně jako ty. A tobě to v ní dokonce hrozně sluší :)

  OdpovědětVymazat
 3. Tak si budeme držet palce navzájem a třeba nám to výjde :-) :-) I s tou tvojí kabelkou :-)

  Vídeň mám ráda, ale miluji Paříž. :-) Jinak na fotkách ti to moc sluší, ten kabátek, rifle, šála..všechno je úplně boží! :-)

  OdpovědětVymazat
 4. A co Praha? :) Praha je preci taky nadherne mesto a spousta lidi rika, ze jeste hezci nez Viden...i kdyz mi se tam taky libilo:)

  OdpovědětVymazat
 5. Praha je pěkná, uznávám...ale hezčí jak Viden rozhodně neníí:)) i když nevim, jezdim častěji do Vidně než do Prahy..možná je to o zvyku:)

  OdpovědětVymazat
 6. Moc pěkné fotky :) věnuješ se fotografii nebo tak něco? V předešlém článku jsi psala o tom, že musíš dofotit film, tak mě to zajímá :) A jak řekla Sára, hrozně ti to sluší :) Já Vídeň zas až tak moc nemusím, ale mám ji radši než třeba Berlín nebo Bratislavu (když to beru sousedsky)

  OdpovědětVymazat
 7. Vííííííídeň,město mého života,prostě super!
  podle mě,bys tu koláž zvláadla sama(:

  OdpovědětVymazat
 8. Jak vidím, máme spoustu společného! =) Miluju Annie, fotky a hlavně Vídeň! =)

  OdpovědětVymazat
 9. jestli jsi z hradce, tak te vemu:). jinaqk maqs krasne fotky!

  OdpovědětVymazat
 10. Mi se taky líbí Vídeň více než Praha. Už jenom díky těm dřevěným sedačkám v tramvajích :D Ty mají své kouzlo.

  OdpovědětVymazat

followers:
Instagram:
9 tis.