VČERA JSEM DOSTALA chuť péct. Třeba že jsem na vaření a pečení úplně levá a dycinky něco pokazím. Před pár dny jsme se s kamarádem rozhodli otestovat novou kavárnu v Brně, protože jsme na ni slyšeli dobré recenze a líbily se nám obrázky z internetu. Tato stylová kavárnička se jmenuje Klafé a nachází se u Kraví hory. Tímto jí všem doporučuji. Ovšem podstatnou věcí je, že kafe latté v kavárně Klafé prošlo hodnocením mého kamaráda, který obešel snad všecky kavárny v Brně a tvrdí, že: ,,Kvalitní kavárna se pozná hlavně podle kvalitního latté". Jelikož se v kvalitě kafe nevyznám a libuji si spíše v čaji, nemohla jsem tuto důležitou záležitost posoudit a proto jsem věřila mému kamarádovi když usoudil, že latté v kavárně Klafé je hodno čtyř hvězdiček z pěti, ne-li dokonce čtyř a půl. Jako dezert jsme si dali banánovo-čokoládové muffíny, které mě svou fenomenální chutí inspirovaly natolik, že jsem se je včera pokusila vyrobit.

Jak už jsem ale řekla na začátku, nikdy se mi nepovede nic upéct jen tak hladce bez nějakých komplikací. Tak předevšim jsem si opařila celou dlaň o zapomenutou pánvičku v troubě. Košíčky na muffíny byly divně barevné a příliš malé. A samotné muffíny se mi tak trochu připálily. Chutí sice vůbec nepřipomínaly originaly v Klafé, ale všem doma chutnaly...nebo to aspoň výborně předstírali. Moje práce tedy přinesla víc škody než užitku a požitku, avšak já se nevzdávám a věřím, že příště budu úspěšnější.

Taky jsem přišla včera na to, že můj kocour je pravák. Což je zvláštní protože podle 'experimentu psycholožek Deborah Wellsové a Sarah Millsoppové z Královské belfastské univerzity v Severním Irsku upřednostňují kočky častěji pravou tlapku, kdežto kocouři bývají spíše leváci'. Aplikovala jsem na svém kocourovi podobný pokus (který absolvovalo jednadvacet Irských kocourů) s tím rozdílem, že v nádobě (do které se nevejde kočičí hlava, tudíž musí být použita tlapka) byl kousek anglické slaniny místo irského tuňáka. Podle původního pokusu vyřešilo úkol 20 z jednadvaceti kocourů levou tlapkou. Můj kocour se nejdřív nemohl rozhodnout ale nakonec do termosky strčil pravou packu, tak-že jasnej pravák.

kočka pravá(k)

Ó bóže

8 komentářů:

 1. to vsetci teraz ficia na peceni muffiniek..skoda len ze ja neviem piect moc dobre

  OdpovědětVymazat
 2. já jsem na vaření též mistr:D poté co jednou mou zásluhou malém bouchl papiňák.. se divím že mě ještě k plotně pustí:D

  asi tenhle test na mém kocourovi také vyzkouším.

  OdpovědětVymazat
 3. Zajímavý testík na kocourkovi. My máme pejska, tak třeba to bude taky fungovat. :-)

  OdpovědětVymazat
 4. ta kočka je úžasná(:
  máš asi kvalitní fo´taák(:

  OdpovědětVymazat
 5. Fotka s koucourem je dokonalá! A díky fotkám muffinů jsem dostala nehoráznou chuť na něcon dobrýho, sladkýho, doma upečenýho...:-)

  OdpovědětVymazat
 6. Viděla jsem hodně fotek muffinů tady všude na blogách, ale po shlédnutí těch tvých jsem na ně dostala nepřekonatelnou chut! děkuju :(

  OdpovědětVymazat

followers:
Instagram:
9 tis.