JSEM ZÁSADOVÝ ČLOVĚK. V předchozích článcích jsem se při psaní vždy snažila psát o věcech, které mám ráda. Pokud jste ty články někdo četli, mohli jste si myslet, že jsem vcelku optimistický člověk. Nejsem si ale jistá, jestli tomu tak opravdu je.

Ve skutečnosti je více věcí, které nemám rada, než těch, které ráda mám. V tom co se mi líbí a nelíbí a co mám a nemám ráda jsem hodně zásadová. Tak například mě nikdy nepotkáte ve vlaku, s největší pravděpodobností mě neuvidíte nikdy žvýkat žvýkačky, neuvidíte mě dobrovolně hladit psa a nezlobte se na mě, ale jiné než kuřecí nebo rybí nebo v nejvyšší nouzi vepřové maso do pusy nedám.
Chtěla bych vám dnes říct o dvou mých zásadách.

1. Semafory
Když jsem řidič rozčilují mě nedbalí chodci. Když jsem chodec otravují mě arogantní řidiči. Aby nedocházelo ke sporům a nepokojům, byly vymyšleny semafory. Málo kdo je respektuje. Nejvíc mě vytáčí, když někdo prostě nemůže ty dvě minuty počkat na tom hloupém chodníku než naskočí zelená. Co se týče auta, bývám hodně sprostá když mi na silnici někdo vlítne.
Dnes mi kvůli semaforu ujel trolejbus. Nebylo to poprvé. Jenže vím, že kdybych ten trolejbus stihla a přeběhla přes červenou, náladu by mi to nezlepšilo. Na červenou prostě nechodím, nikdy není nic tak důležité, abych nemohla dvě minuty počkat.

2. Jídlo-v-MHD
V Brně než bych někam došla pěšky trvalo by to den, a než bych někde zaparkovala autem, trvalo by to aspoň hodinu. I když si v MHD příliš nelibuji, někdy se to vyplatí. Šaliny a trolejbusy sou pro mě divadlem. Sledovat některé lidi mě dost baví. Někdy přemýšlím odkud a kam asi jedou, někdy poslouchám cizí rozhovory a někdy se opravdu nestačím divit.

Pokud jste z Brna a jezdíte přes Mendlovo náměstí a náhodou jezdíte trolejbusem 26, pak mám pro vás dobrý tip. Na Mendlově náměstí totiž dělají párky v rohlíku velikostně naprosto kompatibilní s jízdními řády trolejbusu 26. - Cože? Ale ano, hned vysvětlím.

Ještě NIKDY se mi nestalo, aby mě moje párková teorie zklamala. Zaručuji vám (odvážné? Ó ano, jsem si tím jistá), že KDYKOLI přijedete na Mendlovo náměstí a dáte si párek s kečupem za 12kč a sníte ho, tak si za 1. pochutnáte a za 2. nebudete muset dlouho čekat na trolejbus 26. Pokaždé když zmiňovaný párek dojídám nebo ho přímo sním tak ze zatáčky vyjede 26. Je to dobré na ukrácení dlouhého času na zastávkách a k zahnání drobného hladu.

Dnes mě pobavila jedna kouzelná paní. Nerada jezdím tramvají č. 1, protože jí často jezdívají dost divní lidi. Představte si situaci: Zpocená paní s mastnými vlasy stojí uprostřed tramvaje se svým přítelem a nezavře hubu. Nejen, že její hlas byl dost nepříjemný, ona prostě řvala. Řvala přes celou šalinu. To vše bych byla jí schopna odpustit. Co jsem ji ale neodpustila bylo, že jedla párek. Nevím, kde ho koupila, na mendláku to určitě nebylo. V tu chvíli mi přišla vůně párku v rohlíku dost nepříjemná a bylo mi z toho zle. Myslím, že to nevadilo jen mě. Nakonec lidé ve voze otevřeli okna a řidič vyhodil paní z vozu. Proč? Protože v MHD se prostě nejí! Nic! Nikdy! Je to jednoduché; chcete jíst? Vystupte si a neotravujte ostatní vůní svého jídla.

Doufám, že si o mě teď nemyslíte nějaké špatné věci. Mám prostě ráda svoje drobné zásady a nehodlám se jich vzdávat. I přesto, že jsem dnes vstávala o půl šesté ráno a domů se vrátila až v devět večer a byl to můj nejhorší den v týdnu, mám moc dobrou náladu.
Možná je to tím, že je konečně jaro. Možná tím, že mi maminka uvařila mojí oblíbenou bramborovou kaši. Možná je to tím, že po dlouhé době nejsem do nikoho zamilovaná a soustředila jsem se na sebe a na věci ve kterých jsem dobrá.
To už je ale jiné téma. O tom zase jindy.
Hezký večer.


Segra slavila. Ten dort jsem jí fakt záviděla.
Oslava to byla kouzelná.

6 komentářů:

 1. tato tvoja trolejbusovo-semaforovo-parkova teoria nema chybu!:)

  OdpovědětVymazat
 2. paci sa mi ze mas svoje zasady a pevne si za nimi stojis...a jedno mame spolocne aj ja si vzdy radsej pockam nez aby som mala ist na cervenu...ved predsa zeleny panacik symbolizuje to ze konecne mozem ist....nechapem preco to ti ludia nemozu normalne dodrzat a tu minutku si pockat....no a s tym hot-dogom a pani v saline si ma naozaj pobavila....super clanok=)

  OdpovědětVymazat
 3. tak jíst mě v MHD snad ještě nenapadlo.. myslím.. :D

  OdpovědětVymazat
 4. Jé, mám úplně stejný srdíčkový řetízek. Mám ho strašně ráda.

  OdpovědětVymazat
 5. Párek by mi v šalině ani nevadil, ale zažila sem v devítce po ránu vlašák a v osmičce chlápka, co jedl zavináče ze zavařovačky... :o/

  OdpovědětVymazat

followers:
Instagram:
9 tis.