ŘEKNU TO ASI takhle. Od první chvíle kdy krachl výlet do Itálie a někdo nahodil návrh, že bychom mohli jet aspoň do Chorvatska, tušila jsem, že to bude fiasko. Nepochopte mě špatně, hlavně to nikdo neberte osobně, ale zkrátka Chorvatsko nemám ráda. Ta země se mi nelíbí, ať už těmi skálami, tak mořem, plážemi a taky možná i trochu tím jazykem. Přesto věřím, že někteří lidé sem jezdí rádi a často - pokud je někdo z vás čtenářů tímto typem, nepřestávejte číst, to nejhorší už jsem řekla. Zkrátka oproti Itálií to bylo pro mě velké mínus aspoň o dva stupně níž, ale nechtěla jsem nikomu kazit radost ani působit nevděčně a tak jsem si všechny připomínky a kyselé obličeje nechala pro sebe.
Vyjeli jsme tak zvaně na "pazblint". Jediné, co jsme věděli bylo, že se uhnízdíme na ostrově Krk a to z toho důvodu, že nám to bylo doporučeno a také proto, že je to asi nejblíž. Řeknu vám, kdybychom se na Krk (kterého ještě do teď máme po krk) rovnou vykašlali, mohli jsme ušetřit benzín, peníze i nervy. Ve chvíli kdy jsme vjeli do Chorvatska a po pár hodinách hledání ubytování jsme si všichni uvědomili, že se nám ta země vlastně vůbec nelíbí. Jelikož táta, v totálním vyčerpání, po probdělé noci za volantem málem usnul do mikro spánku a sjel ze silnice, nasedla za volant mamka. Tu cestu bych vám nikomu nepřála (tímto se jí omlouvám, jestli tento článek čte). Po několika hodinách, kdy jsme projeli celý Krk jsme vypadali už dost zoufale, když jsme ani v tom posledním městě nenašli to, co by nám zajistilo příjemnou dovolenou. Půjčila jsem si mapu od táty a zabořila do ni po slepu prst. Když jsem oči otevřela, ukazovala jsem na malou vesničku jménem Lukovo. Nedokážete si představit, jaká nálada vládla v našem autě. Všichni byli otrávení, protože už bylo odpoledne a furt jsme neměli ubytování. Perlou dne bylo, když máma v nervovém vyčerpání prohlásila, že na to už kašle a jede domů. Věřte, že neměla daleko k tomu otočit auto skutečně jet zase domů. Odbočku na Lukovo jsme těsně minuli. Nevím proč, ale byla jsem přesvědčená o tom, že jet se tam aspoň podívat by byl docela dobrý nápad. Takže jak táta přemluvil mámu, která byla v takovém transu a rozčílení, že by to jednoho rozbrečelo, otočili jsme se a vydali se po velmi velmi úzké silničce z prudkého kopce dolů někam do skal. Jeli jsme několik minut a žádnou vesnici jsme nikde neviděli, jen skály. Konečně se ukázalo pár domů a z nás spadlo obrovské napětí. Dole u moře jsme zjistili, že to byl opravdu dobrý nápad, a bylo to obrovské štěstí, že jsme vůbec našli apartmán. Rychle jsme vybalili a šli si projít vesničku. Byl to přesně ten typ, co nám vyhovoval. Málo lidí, přesto žádné mrtvo. Takové to když jste na pláži a ležíte a slyšíte zvuky, díky kterým víte, že ještě žijete a přesto vás ty zvuky neruší.Měli jste vidět ten zvrat, který u mámy nastal. Nevím, jestli to bylo tím, že byla fakt unavená, nebo tím že si později dala dvě deci bílého v baru u pláže, ale úplně se rozněžnělá. Najednou bylo všechno úžasné, voda byla krásná, počasí bylo krásné, skály byly krásné, ubytování bylo krásné.
Tento článek jsem napsala ráno na verandě hned po první noci a zbytek mojí rodiny před chvíli vstal a moje máma zrovna prohlásila: ,,Bože tady je krásně". A tentokrát s ní musím souhlasit.

Teď už jsem zase doma pokračování bude zase příště

Šaty z HM showroom
31 komentářů:

 1. moc pekné fotky :o)))

  truskawka-fashion.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 2. Článek se četl jedna báseň, opravdu skvělý!
  Moc se mi líbí ty šaty, v HM jsem je hledala všude možně a NIKDE jsem je NENAŠLA! Tobě ale moc sluší ;)

  Já musím říct, že mám chorvatsko ráda, určitě to bude tím, že jsem tam jela s bandou lidí, ubytování jsme měli zajištěné a bylo nádherné počasí, snad změníš názor ;)

  Mambule.blogspot.com-->KUK!

  OdpovědětVymazat
 3. Tyjo, super článek, hlavně, že se tam nakonec líbí :)

  OdpovědětVymazat
 4. Krásný fotky!:-) A snad si to teda nakonec užijete, vypadá to, že jo...:) My se možná taky chystáme, na Istrii, byla tam kamarádka a nevěřila jsem, že je to Chorvatsko! Krásný to tam je!

  OdpovědětVymazat
 5. Tyhle šaty jsem si zkoušela a nechala je tam,bohužel,ale tobě strašně sluší ! Vždycky se těším na další článek od tebe,moc se mi libí tvoje fotky :)
  Zvu tě ke mě na giveaway :)!
  http://kockandy.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 6. nejsem typ, který čte dlouhé články, ale tvůj mě bavil! Uplně jsem se do toho začetla!:D
  Chorvatsko taky nemám ráda, ale to místo, kde jste vypadá podle fotek opravdu hezky!:)

  OdpovědětVymazat
 7. Krásné fotky, pořád. Fakt tě obdivuji

  OdpovědětVymazat
 8. skvely fotky!!mam rada fotky z vecera!
  http://sienastyle.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 9. super clanok :) mamka skvela :) a fotky tiez krasne :)

  OdpovědětVymazat
 10. Skvele a veľmi zábavne si to popísala. Podľa fotiek tam muselo byť veľmi pekne. Tebe to neskutočne pasuje. :D Teším sa na ďalšie!

  OdpovědětVymazat
 11. Prdlačky! Chorvatsko je krásný! A tobě to v něm sakra sekne!

  OdpovědětVymazat
 12. Chorvatsko mám ráda. Naopak nesnáším Itálii, protože táta ji donekonečna opěvuje (on je kvůli mně zase háklivej na Francii :D). Já teda nikdy nic podobnýho nezažila, protože vždy jezdím do předem zajištěného hotelu. Tento rok jsem byla v Živogošče - vesnička, kde moc lidí není, jen jeden hotel (v tom jsem byla) plnej Francouzů, takže jsem si ani nepřipadala jak v Chorvatsku. :))

  OdpovědětVymazat
 13. Nádherné fotky ;)) Šatky ti moc sluší! Já mám ráda i Itálii i Chorvatsko, všude se najdou místa kde se ti líbí nebo naopak nelíbí ;)

  OdpovědětVymazat
 14. naprosto nádherné fotky a šaty:)

  OdpovědětVymazat
 15. Krk NE! CHrovatsko...jen kdyz to fakt musi byt, jde to, ale X let jsem tam nebyla. :)

  OdpovědětVymazat
 16. wow, these photos are so beautiful! <3

  OdpovědětVymazat
 17. taky jsme brblala, když sjem jenom slyšela něco o Chorvatsku, ale od minulého roku, kdy jsme byli na Jihu, jsem změnila názor..Je tam víc než krásně, hlavně Dubrovnik a jeho pouliční muzikanti mě ohromili :) Člověk by prostě neměl mít takové předsudky :-)

  OdpovědětVymazat
 18. Na Krku jsem byla jako malá s rodiči a byla to nádherná dovolená. Já naopak miluji ty skály a čistotu moře. No, mě se líbí asi skoro všude! :)

  OdpovědětVymazat
 19. ale ty jedna.chodilas v chorvastsku v průsvitnejch šatech?
  chorvati se ale měli .)

  OdpovědětVymazat
 20. Chorvatsko má krásný, čistý moře, na rozdíl od špinavý Itálie :D

  OdpovědětVymazat
 21. co ja by som dala za hnusne chorvatsko!! :)
  http://kateonskate.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 22. Dost dobré fotky:))) upřímně.

  OdpovědětVymazat
 23. ha dobrá story! :) a ty jsi božská v krásných šatech! :)

  OdpovědětVymazat
 24. amazing photos :)

  pinklemonincrystal.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 25. Já mám k chorvatsku naprosto neutrální přístup, párkrát jsem tam byla, a narazili jsme zrovna na krásná místa aji krásné apartmány sjme sehnali, ale znám lepší-třeba tu itálii. Krásné fotky, to sluníško v nich je skvělé!

  OdpovědětVymazat
 26. ahh léto! vypadá to naprosto super!

  OdpovědětVymazat
 27. clanek me pobavil :) pekne fotky, jako vzdy)

  OdpovědětVymazat
 28. Jé, konečně někdo,kdo má na Chorvatsko stejný názor;)..:). Jinak fotky nádherné a šaty taky moc pěkné:)

  OdpovědětVymazat

followers:
Instagram:
9 tis.