JE TO UŽ pár dnů zpět, co jsem se vrátila od moře. Smutně koukám po svém těle jak mi pomalu ale jistě bledne opálení. Jelikož vím, jak rychle se dokážu spálit, mažu se co půl hodiny. Opravdu asi musím vypadat divně, ale každou půl hodinu se musím namazat, protože bych se spálila a hned druhý den sloupala. Proto jsem se důsledně mazala - na rozdíl od zbytku rodiny. Společně s mým tátou jsme letní typ a takové to vedro na padnutí nám vlastně dost vyhovuje. Když táta viděl někoho pod slunečníkem, prohlásil něco ve smyslu jako: To nechápu, když přijeli za sluníčkem, proč se schovávají pod slunečník. No a příkladem takových lidí byla moje máma, ta naopak přímé slunce v takové intenzitě vůbec nemusí, takže ta se snažila schovat, kde to jde. Kromě toho pár dní před dovolenou prohlásila, že Sluneční krémy jsou svinstvo a že ona svému tělu domluví a nespálí se. Spálila se první den. Od té doby se mazala. Jediný člověk, co se nesloupal, jsem byla já, a jsem na to patřičně hrdá. A co vy? Jaké máte zkušenosti se svým pigmentem?17 komentářů:

 1. Já jsme naštěstí od přírody tmavý typ, takže s opalováním jsem něměla nikdy problém (díky!), nemusím pomalu ani používat opalovací krém, ale používám--chci být zdravá none? Já jsem zase hrdá na to, že jsem se nikdy nespálila ;)

  OdpovědětVymazat
 2. Já se opaluji dobře a většinou docela rychle... :)) Ani se nemusm tolik mazat i když je pravda že na sluníčku nemám moc šanci pobýt... :). Jinak skvělé fotky, moc se mi líbí, muselo tam být krásné... :)

  OdpovědětVymazat
 3. Já se musím též častěji krémovat, ale opaluji se jinak dobře a vydrží, nesloupe se ;). Moc pěkné fotky!

  OdpovědětVymazat
 4. No tak to mám přesně naopak :D špatně snáším vedro a sluníčko, protože nejradši nosím dvě až tři vrstvy, pročež mám opravdu nejraději podzim :).
  A jestli se spálím nebo ne, to ani nevím, sluníčku už se pár let nevystavuju a když je to nutné tak používám dětský krém s uv 50 :D takže opálení nemá šanci :D:D

  Ale na létě mám opravdu ráda teplé večery :)

  OdpovědětVymazat
 5. Mažu se co hodina a moje opálení je buď bílá nebo trochu tmavší bílá:D

  OdpovědětVymazat
 6. krásné fotky ;o) Já pokud se nenamažu krémem, jsem večer rudá jak rak a spolehlivě se do týdne sloupu

  OdpovědětVymazat
 7. to jsou překrásné fotky :) ! jinak já jsem spíš ten zimní typ, přímé slunko a vedro na padnutí absolutně nesnáším! :D
  www.nikolalondynova.com

  OdpovědětVymazat
 8. Mi hned na sluníčku naskáčou pihy, jinak se nemažu moc často, ale spíše vyššími faktory → 30+ :) máme v rodině rizikové znamínka, tak budu radši bledší, než hnědá a nemocná ;)

  OdpovědětVymazat
 9. super fotky s veselou atmosferou!super
  http://sienastyle.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 10. Já jsem se z Chorvatska vrátila s velkýma červenýma flekama. Nikdy se neopálím, vždycky mi má červená kůže zbledne. Jenže, krucinál, ty fleky zhnědly! Takže ne, já a slunce nejdeme dohromady.

  OdpovědětVymazat
 11. Já mám zvláštní talent na to spálit se vždycky hned první den. Jednou v Řecku se mi dokonce povedlo spálit si záda, na kterých se mi pak po zbytek pobytu vyjímal vzorek oné zahradní židle, na které jsem seděla, a to i přesto, že mi sluníčko svítilo do obličeje, a já seděla zády ke zdi :D

  Ty, kočko, čím ty vlastně fotíš? Vždycky si při pohledu na ty tvoje fotky málem poslintám klávesnici (a je mi samozřejmě jasný, že to není foťákem ale tebou, ale zeptat jsem se prostě musela ;)).

  OdpovědětVymazat
 12. já teda vůbec nevím jaký jsem typ, ale letos jsem se nemazala, a spálení žádný, tak nevím čím to asi bude :-)

  Super fotky a pěkný psaní :-)

  OdpovědětVymazat
 13. ty fotky jsou úžasný !
  já se opaluju tak většinou mírně dočervena ale pak je to dobrý :)

  OdpovědětVymazat
 14. Moc hezky ses opálila! Já s tím teď mám problémy. Dřív jsem se nemamazala, hned jsem zhědla a neloupala se, ale poslední dva roky se hned spálim :/

  OdpovědětVymazat
 15. Jsem na tom stejně, miluji léto a ty největší vedra, docela si v tom libuji:) Co se týče opalování, tak jsem docela snědý typ, opálení mi celkem vydrží i přes zimu. Opaluji se dobře, semtam si sice spálím ramena, ale jinak si nemůžu stěžovat:)

  OdpovědětVymazat
 16. Mě (naštěstí!) stačí se namazat ráno a vyjít na sluníčko a nespálím se jen tak. Paradox je to, že mám modré oči a jsem přírodní blondýnka (teď už přibarvená, kvůli tmavnutí). JInak já jsem ten typ, co se rád schová do stínu, ale je to spíš kvůli tomu, že na sluníčku se mi bohužýel motá hlava. Ale jinak mám léto ráda :)

  OdpovědětVymazat

followers:
Instagram:
9 tis.